O artyście

ADAM SWOBODA – MALARSTWO

 

W życiu miał dwie pasje, malarstwo i Morze. Malował od „zawsze”. Stał przy sztalugach już jako dziecko. W 1982 roku ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni. W 1988 roku otrzymał uprawnienia do wykonywania zawodu artysty plastyka w Ministerstwie Kultury i Sztuki, a w dwa lata później członkostwo Związku Artystów Polska Sztuka Użytkowa. Jego prace obejrzeć można na aukcjach sztuki współczesnej, w galeriach online oraz stacjonarnych galeriach sztuki. 
 
W swoim malarstwie zgłębia kontrast między rzeczywistością a wyobrażeniem.Uznał, że surrealizm najlepiej oddaje klimat i swoistą poetykę Morza które prawie zawsze jest obecne w jego pracach. Pomimo, że większość z obrazów ma niewiele wspólnego ze światem rzeczywistym pojawiają się w nich realistyczne szczegóły które są czytelne tylko dla ludzi interesujących się tematyką morską.
 
Od 1987 roku uczestnik wielu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych w kraju i zagranicą. Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Morskiego w Gdańsku oraz kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą. Adam Swoboda tworzy nowoczesne obrazy olejne.”
Malarstwo
Adam Swoboda